Skip to content

TÜRKİYE'DE TOTAL

TOTAL TURKEY PAZARLAMA

 

Total Turkey Pazarlama, tamamı Total grubu iştirakı olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren global bir oyuncudur. 130 çalışanı ile başta motor yağları olmak üzere madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket 2017 yılı sonu itibariyle %11,9 pazar payına ulaşmıştır. Şirket otomotiv, endüstri ve deniz taşımacılığı segmentlerine hem doğrudan hem de distribütörleri aracılığıyla ürün tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir.

Total Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50.000 ton madeni yağ ve özel ürünün üretimini yapmaktadır.

İZMİR-MENEMEN MADENİ YAĞ FABRİKASI

1992 yılından itibaren ayrı olarak faaliyetlerini sürdüren Total ve Elf şirketleri, dünya genelinde gerçekleşen birleşmeyi takiben, 2015 yılı içerisinde Türkiye pazarında, Total Turkey Pazarlama A.Ş. adı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Total Turkey Pazarlama A.Ş. madeni yağ üretimini, Menemen – İzmir'de bulunan, yıllık toplam 50.000 ton üretim kapasitesine sahip fabrikasında gerçekleştirmektedir. Toplam 30.000 m2’lik alanda kurulu, Total’in Türkiye’deki tek madeni yağ üretim fabrikası olan Menemen Madeni Yağ Fabrikası, Türkiye'deki modern harmanlama ve dolum tesislerinden biridir.

Sürekli iyileştirme faaliyetlerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi, kalite güvence sistem çalışmaları çerçevesinde sürdüren Total Turkey Pazarlama A.Ş. ayrıca, Ford Q1, ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği Yönetimi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi sertifikalarına ve ISO 17025 Laboratuvar akreditasyonuna sahiptir. Total’in temel değerlerinden biri olan emniyet, tüm operasyon aşamalarında öncelikli olarak ele alınmaktadır. Sağlık, emniyet ve çevre iş modelinin temelini oluşturmaktadır.

Menemen Fabrikası içerisinde bulunan akredite madeni yağ laboratuvarında gerçekleştirilen kulanılmış yağ analizleri, paydaşlara sunulan teknik eğitim, maliyet düşürücü yağlama teknikleri, motor diagnostikleri, teknik yardım ve özgün tanı analizi hizmetleri (ANAC Sistemi), endüstriyel ekipman takibi konusunda Total’in iş ortaklarının verimliliğine katkı sağlamayı sürdürmektedir.

Total, tüm dünyada seçkin orijinal ekipman üreticilerinin (OEM) onayına sahip geniş ürün yelpazesi, güçlü lojistik ağı ve uluslarası hizmet deneyimi ile sektörün öncüleri arasında yer alarak, ürün ve hizmetlerini sürekli geliştirerek, müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Menemen Madeni Yağ fabrikası, Total’in global standartlarının sürdürülebilir şekilde uygulandığı, Dünya’daki 7.en büyük üretim kapasitesine sahip fabrikası olup, yağ üretimleriyle birlikte antifriz ürün gruplarının da üretim, dolum ve lojistik faaliyetlerini sağlamaktadır.