Sokakta İlk Adımlar Projesi

 

TR-Total-sosyal-yol-guvenligi-485

Renault’nun çocuklara yol güvenliği bilinci ve trafikte güvenli davranış alışkanlıkları kazandırmak için başlattığı ve Total Turkey Pazarlama olarak bizim de sponsoru olduğumuz Sokakta İlk Adımlar Projesi 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında 14. uygulama yılına girdi.

Bu projeye sponsor olurken amacımız; yollarda daha güvenli davranış alışkanlıkları kazanmış bireyleri geleceğe kazandırmaktır. Sokakta İlk Adımlar yol güvenliği eğitim projesi 14 yılda 1 milyon 789 bin çocuğa trafikte kendini korumayı öğretti.

Her ilimizde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir. Sokakta İlk Adımlar Proje İletişim Merkezi öğretmen, öğrenci ve velilerin yol güvenliğine ilişkin her türlü sorularını yanıtlamaktadır. Ayrıca önceden belirlenen ilköğretim ikinci sınıf öğrencilerine, yol güvenliği eğitim seti gönderilmektedir. Dönem sonunda da öğrencilere Yol Güvenliği Diploması verilmektedir.


‘Sizin Fikriniz, Sizin Projeniz’
2011-2012 öğretim yılı itibari ile, proje kapsamında lise öğrencilerini çevrelerindeki ulaşım ve yol güvenliği sorunları için harekete geçirmeyi amaçlayan “Sizin Fikriniz Sizin Projeniz” yarışması hayata geçmiştir. 2011-2012 yılında organize edilen yarışmaya İstanbul'dan 39 Anadolu lisesinin öğrencileri katıldı. Türkiye Birincisi olup ülkemizi temsilen Paris’teki uluslararası finale katılan lisemiz Zeytinburnu Anadolu Lisesi  ise dünya üçüncüsü olarak bizi sevindirdi.
 
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü‘nden Total’e Teşekkür Plaketi
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü  28 Haziran tarihinde  Adile Sultan Sarayı’nda “Sosyal Paydaşlarla Buluşma Gecesi” düzenledi ve paydaşlarına gerçekleştirdikleri  sosyal sorumluluk projelerinden ötürü birer teşekkür plaketi sundu.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile proje gerçekleştiren kurum ve kuruluşların katıldığı törende , Total Turkey Pazarlama olarak Sokakta İlk Adımlar Yol Güvenliği ve Eğitim Projemizle , İstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer Yıldız ‘dan teşekkür plaketi aldığımızı bildirmekten mutluluk duyduk.