Total Gönüllü Takımı 2012 Yılı Projeleri

2012 Gönüllü Takımı

TR-Total-sosyal-gonullu-2012-485

ALİAĞA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCILERI İÇİN TEKNIK GEZİ
Total Gönüllü Takımı 4 Haziran 2012 tarihinde, Aliağa Meslek Lisesi'nin 10 ve 11. Sınıfta okuyan başarılı öğrencileri için, onları gelecek  meslek hayatları ile ilgili bilgilendirmek amacıyla,  Aliağa Terminali'ne Teknik Gezi düzenledi

KAN BAĞIŞI PROJESİ
Kan Bağışı Projesi 27 Kasım günü Merkez Ofis'te gerçekleştirildi. Total Gönüllü Takımı önderliğinde bu yıl altıncısı düzenlenen Kan Bağışı Kampanyakapsamında çalışanlar hiç tanımadıkları ihtiyaç sahipleri için kan bağışında bulundular.

KAYNAK GELİŞTİRME PROJESİ İLE EĞİTİME DESTEK
Total Gönüllü Takımı aktivitelerine kaynak sağlamak amacı ile 10 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilen geleneksel Total Pikniği sırasında Total Fotoğraf Kulübü’nün Smyrna Antik Kent gezisi sırasında çektiği fotoğrafların satıldığı Fotoğraf Sergisi’nde elde edilen gelirle Aliağa İzmir’de bulunan Çamlık İlköğretim Okulu yenileme projesinin finansmanı sağlandı. Total Gönüllü takımı üyeleri Ağustos ayında okul sınıflarının boyanmasında ve iyileştirme çalışmalarında aktif rol oynadılar.

GİYSİ VE OYUNCAK YARDIM PROJESİ
Total Gönüllü Takımı, bütün Total çalışanlarından iletilen giysi ve oyuncakları tasnif ederek, 7 koli giysi, 3 koli oyuncak, 1 koli ayakkabı ve çantayı 30 Temmuz 2012 tarihinde, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaları için Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na teslim etti.

SAKARYA KARASU, KONACIK KÖYÜ İLKOKULU AÇILIŞI
“Total Eğitime Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilen Sakarya ili Karasu ilçesi Konacık Köyü ilkokulu açılışına katılan Gönüllü Takımı üyeleri öğrencilerle birlikte ana sınıfına oyuncak yerleştirme, oyun oynama, ağaç dikimi, fotoğraf çekimi, yüz boyama ve okulun kitaplığına kitap yerleştirme gibi ektinlikler gerçekleştirirken, gün sonunda öğrencilere saat ve tavşan oyuncak hediye edildi.

ANTIK KENT SMYRNA ÖĞRENCİ GEZİSİ
Merkez Ofis, Aliağa Terminali ve Menemen Madeni Yağ Fabrikası'nda çalışan Total Gönüllü Takımı üyeleri 23 Mayıs 2012 tarihinde, Aliağa Gazi İlköğretim Okulu 5. Sınıf'ta okuyan başarılı  öğrencileri için,  2008 yılından beri Total Oil Türkiye olarak desteklenen  Smyrna Antik Kenti Kazı Alanı ve  İzmir Tarih ve Sanat Müzesi'ne gezi organize etti.

UNICEF IŞBIRLIĞI İLE KIRAZ YİBO MÜZIK ODASI
Kaliteli ilköğretimin tamamlanması ve ortaöğretime geçişi öncelik olarak gören UNICEF’in Mili Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “İlköğretimde Minimum Standartlar” projesi kapsamında Total çalışanlarından oluşan Total Gönüllü Takımı’nın desteğiyle  İzmir’in Kiraz ilçesindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na piyano, klasik gitar, def, bağlama , darbuka, davul, flüt gibi müzik aletlerinin olduğu “Müzik Odası” eklendi. Hayata geçirdiği projelerde özel kuruluşlardan destek alarak ilerleyen UNICEF’in Total Gönüllü Takımı’ndan aldığı destekle hayata geçirdiği “Müzik Odası” sayesinde 450 çocuk için ders dışında da kendilerini geliştirebilecekleri, sanatla temas edebilecekleri bir ortam sağlanmış oldu.