Madeni Yağlar

 

TOTAL TURKEY PAZARLAMA A.Ş.'nin  Türkiye  Madeni Yağ Sektöründeki Yeri

TOTAL Madeni Yağları dünyada 150’den fazla ülkede, otomotiv, endüstri, taşımacılık, tarım, inşaat ve denizcilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Yılda 2 milyon tonun üzerindeki ürünü tüketiciler ile buluşturan TOTAL Madeni Yağları, doğayı koruyan teknolojilere uyumlu, enerji ve yakıt tasarrufunu ön plana çıkaran yeni nesil madeni yağlarının üretilmesi hususunda oldukça iddialıdır.

Total Madeni Yağları, bu alanda sahip olduğu yüksek kapasite sayesinde dünyanın lider araç ve motor üreticileriyle de ortak AR-GE çalışmaları yürütmekte ve teknolojinin en yoğun kullanıldığı  motorsporları alanında da (WRC, Formula-1, MotoGP, Endurance ve Rally Raid gibi) her zaman liderlik mücadelesinde yer almaktadır. 

Türkiye madeni yağ sektöründe 15 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerini sürdüren Total Madeni Yağları, yoğun rekabetin yaşandığı pazarda istikrarlı büyümesini sürdürerek %11’in üzerindeki pazar payı ile Türkiye’nin önde gelen madeni yağ firmaları arasına girmeyi başarmıştır.

Özellikle sektörün en prestijli segmenti olan “binek araç motor yağlarında” sahip olduğu TOTAL ve ELF markaları  ile %20’nin üzerinde bir pazar payı ile sektöründe en üst sıralardadır.

Total Madeni Yağları’nın son birkaç yıldır en başarılı olduğu alanlardan birisi de araç üreticileri ile yaptığı işbirlikleridir. Bu alanda Renault, Peugeot, Citroen ve Renault Trucks ile nerdeyse yarım asıra merdiven dayamış işbirliklerine ilaveten, Mazda, Nissan Türkiye, DAF Tırsan, CLAAS Tarım Makinaları ve Hitachi İş Makinaları ile de başarılı iş birlikleri yürütmektedir.

Total Madeni Yağları, Türk otomotiv üretim sektörünün en önde gelen  firmalarından olan Renault, Fiat, Hyundai, Ford,  Temsa gibi markaların fabrika ilk dolum ürünlerini temin etmekte ve bu alanda da liderliğini korumaktadır.

 

İzmir Menemen Madeni Yağ Üretim Tesisi

1992 yılından itibaren ayrı ayrı faaliyet gösteren Total ve Elf şirketleri dünya genelinde gerçekleştirilen birleşmeyi takiben, 2015 yılı içinde Türkiye pazarında Total Turkey Pazarlama A.Ş. adı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Şirketimize ait 50.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahip madeni yağ üretim fabrikası İzmir ili, Menemen ilçesinde 30.000 m2 alan üzerinde kurulu olup 8.500 m2 kapalı alanda üretim, dolum ve stoklama operasyonlarını yürütmektedir.

Faaliyetimizin sürekli iyileşme ve gelişmesini sağlayan kalite güvence sistem çalışmaları 1992 yılında başlamış olup, fabrikamız ISO TS 16949 ve ISO 9001:2000 sertifikasyonlarına sahiptir. Ayrıca 2003 yılında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyonu alınmıştır. Grubumuzun sağlık-emniyet ve çevre konusunda göstermiş olduğu hassas yaklaşım tüm operasyon aşamalarında öncelikli olarak değerlendirilmektedir. 

Stratejik müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza teknik eğitim, maliyet düşürücü yağlama teknikleri, motor diagnostikleri ( ANAC Sistemi) ve kullanılmış yağ analizleri ( Total Analiz Sistemi)  ile endüstriyel ekipman takibi konusunda hizmet verilmektedir.